![]() |
|
Maak kennis met Léonie Paille, Verantwoordelijke voor hotelcaptatie bij Bruss’help sinds maart 2025.
|
Hoe zag jouw traject eruit voordat je bij Bruss’help kwam werken?
Na een master in stedelijk bestuur en beleid verliet ik Lyon, mijn geboortestad, en het lokale huisvestingsbeleid om een jaar bij FEANTSA te werken ter ondersteuning van het Europese netwerkwerk rond Housing First. Uiteindelijk vond ik opnieuw een meer lokale invalshoek toen ik bij Bruss’help terechtkwam!
Wat zijn jouw taken bij Bruss’help?
Bij Bruss’help werk ik aan het hotelnachtingen-dispositief. Dit dispositief, dat aanvankelijk verbonden was aan het project subLINK, maakt het voor de mobiele teams van Diogenes, Transit, Projet Lama (Cover) en Samusocial mogelijk om contact te leggen en psycho-medisch-sociaal te begeleiden bij mensen in straatsituatie in metrostations, met de mogelijkheid om hen korte tijd in een hotel te laten overnachten.
In 2025 maakte het project cores’ponsabilité het mogelijk om de doorverwijzing te vergemakkelijken van mensen met verslavingsproblemen en psychische problemen die in de hotspots verblijven, ontmoet en begeleid door de mobiele teams, naar ambulante psycho-medisch-sociale actoren (Le Pilier, Dune, Projet LAMA, La MASS, Enaden, Babel).
Naast de begeleiding van de hotspots naar ambulante diensten, om een continuüm van PMS-zorg te versterken, konden de verschillende teams ook korte hotelverblijven voorstellen. Die boden momenten van rust, afstand van de hotspots en betere toegang tot medische en administratieve afspraken in het kader van hun begeleiding.
In mijn dagelijkse werk zoek ik hotels om mee samen te werken in het kader van conventies, zorg ik voor een goede relatie met de partnerhotels, werk ik nauw samen met de terreinactoren om het dispositief voortdurend te verbeteren, volg ik het administratieve luik op en analyseer ik het gebruik van de hotelnachten om hierover te kunnen rapporteren.
Het samenwerken met de ondersteunende diensten van Bruss’help voor het goede verloop van het dispositief, met de hoteliers en receptionisten die mensen opvangen, en met de PMS-werkers die de personen begeleiden, vraagt soms de nodige flexibiliteit om ons aan te passen aan ieders visie en een dispositief op te bouwen dat werkt! En de budgettaire onzekerheden door het ontbreken van een regionale regering hebben een directe impact op de projecten, wat het werk niet eenvoudiger maakt.
Wat vind je het meest boeiend aan je werk?
Ik werk graag met verschillende partners die elk hun eigen perspectief meebrengen. Mijn taken binnen het dispositief hotelnachten geven me een vrij concrete aanpak, rechtstreeks gelinkt aan de realiteit op het terrein, terwijl het team van Bruss’help uiteenlopende opdrachten draagt en een bredere visie op de sector heeft. Beide perspectieven vullen elkaar goed aan en zijn erg verrijkend.
As-tu une anecdote mémorable à nous partager?
...

